Perfekcjonizm

Zapraszamy na cykl spotkań „Wrzuć na luz!”, realizujących autorski program redukcji perfekcjonizmu. Najbliższy cykl zaczynamy 21 lutego 2018 roku - zachęcamy do zapisów!

DLA KOGO? Program przeznaczony jest dla osób zmęczonych wyśrubowanymi standardami – dla tych, którzy podejrzewają albo wiedzą już na pewno, że dążenie do niedoścignionych ideałów odbiera im radość z codzienności, szkodzi ich relacjom lub pracy, ogranicza rozwój. Dla osób, które nadmiernie angażują się w pracę, kosztem życia osobistego i przyjemności, oraz takich, które w nieskończoność odkładają realizację ważnych zadań. Jeśli nie jesteś pewna/pewny swojego perfekcjonizmu, przeczytaj tekst o jego przyczynach, przejawach i skutkach.

PO CO? Celem programu jest uwolnienie się od perfekcjonistycznych przekonań typu „Muszę ze wszystkim sobie radzić”, „Sam/a zrobię to najlepiej”, „To zależy wyłącznie ode mnie”, „Lepiej nie robić nic niż popełnić błąd”, „Inni powinni mnie szanować”. Uwolnienie się od takich przekonań oznacza ich porzucenie, modyfikację, rozszerzenie bądź nabranie do nich dystansu. Efektem takiego uwolnienia się jest większa elastyczność myślenia i działania, osiąganie wewnętrznej równowagi i radości z życia, częstsze przeżywanie poczucia zadowolenia i szczęścia.

W JAKI SPOSÓB? Program został stworzony w oparciu o idee oraz techniki poznawczo-behawioralnej terapii i coachingu oraz integralnej psychologii pozytywnej – bazuje m.in. na metodach wzbudzania tzw. odłączonej uważności, terapii akceptacji i zaangażowania oraz praktykach wdzięczności. Jego uczestnicy odkrywają swoje perfekcjonistyczne przekonania oraz ich skutki – emocjonalne, interpersonalne, zawodowe. Sprawdzają sensowność tych przekonań, m.in. poprzez „kontrolowane” popełnianie błędów i delegowanie zadań. Odkrywają istotne dla siebie wartości i znaczenie codziennych nagród, ćwiczą odróżnianie zadań ważnych od pozostałych, trenują „odpuszczanie”. Wyciągają wnioski z nowych doświadczeń, dzielą się pomysłami oraz wspierają się w trwałej zmianie sposobu myślenia, odczuwania i działania. Składnikiem programu jest praca własna, wykonywana pomiędzy grupowym spotkaniami.

PROWADZĄCA: Anna Tylikowska – doktor psychologii, konsultantka, psychoterapeutka. Współtwórczyni idei integralnej psychologii pozytywnej, inicjatorka krakowskiej grupy psychoterapeutycznej Terapeutikon. Autorka licznych publikacji, m.in. w „Ja My Oni. Poradniku Psychologicznym Polityki”, zwolenniczka szczęściodajnego optymalizowania umysłowej aktywności.

TERMIN: środy, w godzinach 18:00 – 20:00, co tydzień od 21 lutego 2018 do 11 kwietnia.

MIEJSCE: Terapeutikon, Kraków, ul. Konopczyńskiego 17/10 (do niedawna ul. Szwai)

WIELKOŚĆ GRUPY: 10 osób

ZAPISY: o chęci uczestnictwa w programie proszę informować mejlem – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CENA: 790 PLN, obejmuje godzinną indywidualną konsultacje z prowadzącą.

PŁATNOŚĆ: przelewem na konto, 200 PLN jako zadatek potwierdzający rezerwację (po uprzednim mejlu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), 590 PLN tydzień przed rozpoczęciem programu. Dane do przelewu: Integralnie.pl, nr konta: 52 1910 1048 2640 5699 9905 0001, tytułem: Wrzuć na luz.

Nasze usługi

  • Psychoterapia indywidualna
  • Konsultacje i doradztwo
  • Diagnoza psychologiczna i opiniowanie
  • Spotkania online
  • Współpraca z firmami
  • Spotkania grupowe
  • Warsztaty

Dowiedz się więcej o naszych usługach

Kontakt do terapeutek

Dowiedz się więcej o naszym zespole

Mapka dojazdu